O nás

Nejzákladnější filosofií naší značky je nabídnout svým zákazníkům technicky i materiálově propracované výrobky za přijatelnou cenu.

MOOSE těží z letitých zkušeností mateřské firmy, která zajišťuje výrobu pro celou škálu zákazníků - od lokálních sportovních týmů až po velké světové značky. U všech výrobků je aplikován časově i finančně náročný postup vývoje vzorové série, která je následně testována ve ztížených podmínkách a teprve po implementaci změn a návrhů z řad konečných uživatelů, je výrobek uvolněn k sériové výrobě.

Ani tady však životní cesta výrobků nekončí. Komunikace s Vámi - uživateli našich výrobků - stále pokračuje, sledujeme i nové trendy v materiálech a výrobních technologiích. Proto se některé starší výrobky mění tak, aby odpovídaly nejnovějším výrobním možnostem a technologickým poznatkům.

Aby byla dodržena nejvyšší možná kvalita všech výrobků MOOSE, jsou jako subdodavatelé vybírány pouze firmy z EU, které se vyznačují vysokou kvalitou práce i výrobků stejně jako striktním dodržování pracovně-právních předpisů a při výrobě je kladen důraz na ekologii a šetrnost výroby k životnímu prostředí.

MOOSE převádí poznatky z vrcholového sportu do každodenního života, a proto mezi našimi partnery a zákazníky najdeš nejen špičkové profesionály, ale třeba i své známé a přátele.

Budeme velmi potěšeni, pokud se mezi uživatele výrobků značky MOOSE zařadíš i Ty!

 

Tvůj MOOSE tým

Jak šel čas

1979 - Tento rok byl pro budoucí vývoj značky klíčový. Zatímco můj táta pracuje jako technik v podniku na výrobu pletacích strojů na ponožky, já jsem se právě narodil. Musím říci, že obě tyto věci celkem dost ovlivnily moji budoucí kariéru.

1992 - Jsem právě v pubertě, mám svoji první holku a dostává se mi i cenné lekce ohledně osobních financí. Táta zakládá firmu PUMAX na výrobu ponožek a od té chvíle si kapesné můžu vydělat jen v sobotu a neděli na brigádě. To celkem stojí za prd, ale jinak bych tátu moc neviděl, takže je to vlastně celkem v pohodě.

2000 - Tak tohle je opravdu přelomový rok. Oslovil nás zákazník z Ameriky ohledně výroby motokrosových podkolenek. Firma sportovní ponožky vůbec nedělá a nikdo tam nemluví anglicky, tak to tát a hodil na mě. Když to zvládnu, tak prý budu společník ve firmě. Já studuji VŠ a jsem plný naivních ideálů, takže to beru všemi deseti jako cennou zkušenost.

2001 - Tenhle rok je opravdu na mašli. Ty podkolenky jsme nakonec slušně vyřešili, jenže aby to klaplo, tak jsme na to museli koupit nové stroje, které zatím umím obsluhovat jen já a samozřejmě šéfmechanik Tonda. Všechno se podařilo a přišla i objednávka na podkolenky. Jenže trošku větší, než jsme čekali, takže omezuji studium a víkendy trávím ve firmě na nočních 12. Takhle jsem si to tedy nepředstavoval.

2002 - Ty motokrosové podkolenky začaly novou éru. Našlo si nás několik dalších zákazníků a my najednou dokupujeme další stroje a děláme cyklistické ponožky pro několik světových výrobců kol. Zdá se, že se nám ty sportovní ponožky zalíbily.

2004 - Začátkem roku jsme připravili set různých ponožek pro outdoor. Koncem léta je jedeme testovat do Norska. Je to zkušenost k nezaplacení. Je zcela evidentní, že jsem skrytý Nor a taky že bavlna do náročného terénu není to, co hledáme. Díky bohu za šéf mechanikův nápad udělat taky něco z vlny.

2005 - Nějak jsem se přichomýtl ke skupince lidí, co jedou na trek do Indie. Takže proč se nepřidat. Je to obrovská cestovatelská zkušenost. Ve vlaku někde v oblasti Darjeelingu vzniká první seriózní diskuze o založení vlastní značky.  Část výpravy prosazuje název “Dolů kopcem”, já ale trvám na MOOSE ve vzpomínce na Norsko a tamní proslulou značku Pozor los! (Moose=los)

2006 - A je to tady, ofiko zakládáme značku MOOSE! Celý rok se nese v duchu vývoje různých typů sportovních ponožek.  A co je asi méně podstatné, taky jsem dodělat tu VŠ.

2008 - Šlo to rychle a poprvé dodáváme ponožky i na olympiádu. Už máme za sebou dodávky pro několik profi Tour teamů, takž se nekoná žádná euforie. Spíše to bereme jako závazek našim partnerům, dodat to nejlepší.

2012 - Se značkou to začíná jít trošku z kopce. Výrobky jsou super, ohlasy také, ale propagace není moje silná stránka. Na druhou stranu kupujeme další stroje a zanedlouho budeme dostavovat novou výrobní halu.

2018 - Po dlouhém a nelehkém rozhodování jsme dokoupili stroje na seamlessové produkty a založili šicí dílnu, takže nyní děláme i funkční spodní prádlo a miminy a pro naše partnery i cyklodresy nebo běžecké produkty.

2021 - V posledních letech jsme se nezastavili. Značce MOOSE se moc nedaří, ale stále spolupracuje s olympioniky i dalším sportovními profíky. Také se podařilo kompletně obnovit výrobní park a dostavět ještě další výrobní haly. Ve světě je Covid, ale výroba nám jede naplno, děláme zakázkově pro obrovské množství známých týmů, jednotlivců i značek.

2023 - Tak je to konečně tady. Letos jsme spustili nový systém řízení firmy a taky pořádný e-shop.  Naskladnili jsme spoustu zboží a přidali do výroby spoustu nových modelů ponožek. Postupně přidáváme i další produkty, jako třeba mikiny a spodní prádlo. Do konce roku ještě přibude několik řad seamlessových produktů a možná i nějaké kalhoty a trika.