Něco o nás

MOOSE těží z letitých zkušeností mateřské firmy, která zajišťuje výrobu pro celou škálu zákazníků, od lokálních sportovních týmů až po velké světové značky. Každý náš výrobek prochází časově i finančně náročným vývojem. Vzorová série, je testována ve ztížených podmínkách a teprve po implementaci změn a návrhů z řad konečných uživatelů, je výrobek uvolněn k sériové výrobě.

Tím však cesta nekončí. Sledujeme nejnovější trendy v materiálech i ve výrobě, a i díky vaší zpětné vazbě, můžeme tvořit stále dokonalejší produkty. Proto některé naše starší výrobky přepracováváme tak, aby odpovídaly nejnovějším výrobním standardům, technologickým poznatkům a vašim aktuálním potřebám.

Aby byla dodržena nejvyšší možná kvalita všech výrobků MOOSE, jsou našimi subdodavateli pouze firmy z EU, které se vyznačují vysokou kvalitou práce i výrobků, stejně jako striktním dodržování pracovněprávních předpisů. Všechny naše výrobky vznikají v naší třebíčské dílně na našich strojích a v rukách našich šikovných švadlenek. Při výrobě vždy klademe důraz na ekologii a šetrnost výroby k životnímu prostředí.

MOOSE převádí poznatky z vrcholového sportu do každodenního života, a proto mezi našimi partnery a zákazníky najdete nejen špičkové profesionály, ale třeba i své známé a přátele.

 

Těší nás, že prostřednictvím naší značky můžeme sportovcům nabídnout technicky i materiálově propracované výrobky za rozumnou cenu.

Budeme rádi, pokud se mezi uživatele výrobků značky MOOSE zařadíte i vy!

 

Váš MOOSE tým

 

Jak to všechno začalo?

1979 - Tento rok byl pro budoucí vývoj značky klíčový. Zatímco můj táta pracuje jako technik v podniku na výrobu pletacích strojů na ponožky, já jsem se právě narodil. Musím říci, že obě tyto věci celkem dost ovlivnily moji budoucí kariéru. :-)

1992 - Jsem právě v pubertě, mám svoji první holku a dostává se mi i cenné lekce ohledně osobních financí. Táta zakládá firmu PUMAX na výrobu ponožek a od té chvíle si kapesné můžu vydělat jen v sobotu a v neděli na brigádě. Není to pro mě zrovna velká výhra, ale kdybych tam o víkendu nechodil, tátu bych moc neviděl.

2000 - Tohle je opravdu přelomový rok. Oslovil nás zákazník z Ameriky ohledně výroby motokrosových podkolenek. Firma sportovní ponožky vůbec nedělá a nikdo tam nemluví anglicky, tak to táta a hodil na mě. Když to zvládnu, tak prý budu společník ve firmě. Já studuji VŠ a jsem plný naivních ideálů, takže to beru všemi deseti jako cennou zkušenost.

2001 - Tenhle rok je opravdu na mašli. Ty podkolenky jsme nakonec slušně vyřešili, jenže aby to klaplo, tak jsme na to museli koupit nové stroje, které zatím umím obsluhovat jen já a samozřejmě šéfmechanik Tonda. Všechno se podařilo a přišla i objednávka na podkolenky. Jenže trošku větší, než jsme čekali. Omezuji proto studium a víkendy trávím ve firmě na nočních dvanáctkách. Takto jsem si to tedy vůbec nepředstavoval.

2002 - Motokrosové podkolenky začaly novou éru. Našlo si nás několik dalších zákazníků a my najednou dokupujeme další stroje a vyrábíme cyklistické ponožky pro několik světových výrobců kol. Zdá se, že se nám ty sportovní ponožky zalíbily.

2004 - Začátkem roku jsme připravili set různých ponožek pro outdoor. Koncem léta je jedeme testovat do Norska. Je to zkušenost k nezaplacení. Je zcela evidentní, že jsem skrytý Nor a taky že bavlna do náročného terénu není to, co hledáme. Díky bohu za šéf mechanikův nápad udělat taky něco z vlny.

2005 - Nějak jsem se přichomýtl ke skupince lidí, co jedou na trek do Indie. Je to obrovská cestovatelská zkušenost. Ve vlaku někde v oblasti Darjeelingu vzniká první seriózní diskuze o založení vlastní značky. Část výpravy prosazuje název “Dolů kopcem”, já ale trvám na MOOSE ve vzpomínce na Norsko a tamní proslulou značku Pozor los! (Moose = los)

2006 - A je to tady, ofiko zakládáme značku MOOSE! Celý rok se nese v duchu vývoje různých typů sportovních ponožek. A co je asi méně podstatné, taky jsem dodělat tu vysokou školu.

2008 - Šlo to rychle a poprvé dodáváme ponožky i na olympiádu. Už máme za sebou dodávky pro několik profi Tour teamů, takže se nekoná žádná euforie. Dodat to nejlepší bereme jako závazek vůči našim partnerům.

2012 - Se značkou to začíná jít trošku z kopce. Výrobky jsou super, ohlasy také, ale propagace není moje silná stránka. I tak se ale rozhodneme pro nákup dalších strojů a zanedlouho bude dostavěná naše nová výrobní hala.

2018 - Po dlouhém a nelehkém rozhodování jsme dokoupili stroje na seamlessové produkty a založili šicí dílnu. Naše výroba se tedy rozšiřuje i o funkční spodní prádlo a mikiny, cyklodresy a běžecké produkty pro naše partnery.

2021 - V posledních letech jsme se nezastavili. Značce MOOSE se moc nedaří, ale stále spolupracuje s olympioniky i dalšími sportovními profíky. Také se podařilo kompletně obnovit výrobní park a dostavět ještě další výrobní haly. Ve světě je Covid, ale výroba nám jede naplno, děláme zakázkově pro obrovské množství známých týmů, jednotlivců i značek.

2023 - Tak je to konečně tady. Letos jsme spustili nový systém řízení firmy a taky pořádný e-shop. Naskladnili jsme spoustu zboží a přidali do výroby spoustu nových modelů ponožek. Postupně přidáváme i další produkty, jako třeba mikiny a spodní prádlo. Do konce roku ještě přibude několik řad seamlessových produktů a možná stihneme i nějaké kalhoty a trika.