Rozběhni se do historie

Sportovci tvoří pro sportovce

Značka MOOSE těží z letitých zkušeností mateřské firmy PUMAX. Specializujeme se na vývoj a výrobu ponožek a funkčního oblečení pro naši značku a pro značky nejrůznějších firem. Zajišťujeme výrobu pro širokou škálu zákazníků, lokálních sportovních týmů, ale i pro velké světové značky. Každý náš výrobek prochází dlouhodobým, náročným vývojem a důkladným testováním hobby i profesionálních sportovců. Velmi pečlivě si vybíráme naše subdodavatele. Dbáme na to, aby firmy pocházely pouze ze zemí EU a vyznačovaly se vysokou kvalitou práce a výrobků. Striktně přihlížíme také na dodržování pracovněprávních předpisů. Všechny výrobky vznikají na našich strojích, v naší třebíčské dílně a v rukách našich šikovných švadlenek. Při výrobě dbáme na ekologii a šetrnost výroby k životnímu prostředí.

Jak šel čas

Sportovci tvoří pro sportovce Rok 1992 nebyl zlomovým pouze pro vznik České televize, ale také pro vznik firmy PUMAX, která byla založená mým tátou. Ani jeden z nás dvou netušil, jak moc mi tato firma ovlivní celý život. Začátek dlouhé cesty plné zvratů, překvapení, nových projektů, ale také cesty k úspěchu a novým zkušenostem.

1992: Mám svoji první holku a začínám být ve věku, kdy se začínám zajímat i o osobní finance. Táta zakládá firmu PUMAX se zaměřením na výrobu ponožek a nabízí mi možnost přivýdělku o víkendových brigádách.

2000: Tohle je opravdu přelomový rok. Oslovuje nás zákazník z Ameriky ohledně výroby motokrosových podkolenek. Sportovní ponožky prozatím vůbec neděláme. Krom této skutečnosti je další bariérou jazyk. Táta má ale fištróna a veškerou komunikaci hází na mě. Když to zvládnu, stane se prý ze mě společník ve firmě. Já studuji VŠ a jsem plný naivních ideálů, takže to beru všemi deseti.

2001: Na podkolenky jsme si nakonec plácli. Museli jsme ale kvůli tomu nakoupit i nové pletací stroje, které v té době umím obsluhovat jen já a šéfmechanik Tonda. Nakonec nám od zákazníka přišla mnohem větší objednávka než jsme čekali. Omezuji proto studium a víkendy trávím ve firmě na nočních dvanáctkách.

2002: Dalo by se říct, že tyto motokrosové podkolenky začaly novou éru naší firmy. Našlo si nás několik dalších zákazníků a my najednou museli dokoupit další stroje. Začínáme vyrábět cyklistické ponožky pro několik světových výrobců kol. Sportovní ponožky nám jsou stále sympatičtější.

2004: Zcela evidentně jsem skrytý Nor. Začátkem roku jsme připravili set různých ponožek pro outdoor a koncem léta je jedeme testovat do Norska. Je to zkušenost k nezaplacení. Máme s sebou několik prototypů ponožek z nejrůznějších materiálů. Velice rychle si přicházíme na to, že bavlna se do náročného terénu příliš nehodí. Díky bohu za šéfmechanikův nápad udělat taky něco z vlny..

2005: Nějak jsem se přichomýtl ke skupince lidí, kteří vyrážejí na trek do Indie. Je to obrovská cestovatelská zkušenost. Ve vlaku, někde v oblasti Darjeelingu, vzniká první seriózní diskuze o založení vlastní značky. Část výpravy prosazuje název “Dolů kopcem”, já ale trvám na MOOSE, ve vzpomínce na Norsko a tamní proslulou značku “Pozor los!” (Moose = los)

2006: A je to tady, ofiko zakládáme značku MOOSE. Celý rok se nese v duchu vývoje různých typů sportovních ponožek. Zároveň také úspěšně dokončuji vysokou školu.

2008: Začínáme se dostávat stále více do povědomí širší veřejnosti. Šlo to rychle a poprvé dodáváme ponožky i na olympiádu.

2012: Se značkou to začíná jít trošku z kopce. Výrobky jsou super, ohlasy také, ale propagace není moje silná stránka. I tak se ale rozhodneme pro nákup dalších strojů a pro postavení nové výrobní haly.

2018: Po dlouhém a nelehkém rozhodování jsme dokoupili stroje na seamlessové produkty a založili i šicí dílnu. Naše výroba se tedy pomalu rozšiřuje i o funkční spodní prádlo a mikiny, cyklodresy a běžecké produkty pro naše partnery.

2021: V posledních letech jsme se nezastavili. Značce MOOSE se sice moc nedaří, ale stále spolupracujeme se sportovními profíky a olympioniky. Kompletně obnovujeme výrobní park a dostavujeme další výrobní haly. Ve světě je Covid, výroba nám však jede naplno. Stále zakázkově vyrábíme pro obrovské množství známých týmů, jednotlivců i značek.

2023: Konečně je to tady! Letos jsme spustili nový systém řízení firmy a taky pořádný e-shop. Naskladnili jsme obrovské množství produktů a přidali do výroby spoustu nových modelů ponožek. Novinkou jsou mikiny, spodní prádlo i několik řad seamlessových produktů.